Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1112254
MATTA, Kirman, old, 367 x 270 cm.
Matta, kirman, old, 367 x 270 cm.

Ljust fält med polykroma blommor och blad. Röd huvudbård med stiliserade blomslingor.

Bruksskick med ställvis omfattande slitage. Abrascher. Fällning.

Proveniens

Rekvisita från TV-serien "Vår tid är nu".

Utropspris
3 000 SEK