MATTA, Kirman, old, 367 x 270 cm.

Ljust fält med polykroma blommor och blad. Röd huvudbård med stiliserade blomslingor.

Konditionsrapport

Bruksskick med ställvis omfattande slitage. Abrascher. Fällning.

Proveniens
Rekvisita från TV-serien "Vår tid är nu".
Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - M9

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Magdalena  Wiberg

    Göteborg

    Magdalena Wiberg
    Värderare (vikarie)

    magdalena.wiberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 001
    389 EUR
    440 USD

    Budhistorik (36 bud)
    4A 5 dec 17:384001SEK
    2 5 dec 17:384000SEK
    4 3 dec 22:253800SEK