GOLVLAMPA, jugend, 1900-talets början.

Stomme av koppar. Deatlj i relief av blommor och växter. Skärm av textil. För en ljuspunkt. Höjd ca 180, skärmens diameter 60 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken. Skärm med slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T13

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Graflund

    Johanna Graflund

    johanna.graflund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    5 200
    509 EUR
    586 USD

    Budhistorik (12 bud)
    316 jan 9:105200SEK
    2A13 jan 16:335000SEK
    113 jan 16:334810SEK