BYRÅ, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt. CITES-intyg.

Fanerad med b.la palisander. Intarsiadekor av bl.a. flöjtspelande amorin och lagerfestonger. Två lådor. Stenskiva. Bredd 110, djup 48, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Nagg. Märken. Repor i stenskiva.

Utropspris
3 000 SEK