SIDEBOARD, Oscar EDV. Eklunds Snickerifabriks AB, Virserum, 1900-talets andra hälft.

Fanerad med teak. Benställning av betsad bok. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 140, djup 44, höjd 110 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar.

Utropspris
2 500 SEK