SOPPTALLRIKAR, djupa, sju stycken (6+1), kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, sex stycken med motiv av fåglar i blommande trädgård och landskapsmiljö, samt en med motiv av blommor, diameter 22,5 cm.

Slitage, smärre nagg. Två med spricka. En med kantspricka. En med missfärgningar. En med blommor med kantspricka.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

419C. Isaac Julien, "Paradise Omeros (single screen)".
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
260 000

ditt bud
Aktuellt bud:
260 000 SEK