Allmoge
1112829

SLAGBORD, 1800-tal

SLAGBORD, 1800-tal

Vitmålat trä. Två uppfällbara slagskivor. Längd 47, totallängd ca 160, bredd 89, höjd 72,5 cm.

Bruksslitage. Renoverad, senare bemålning. Ställvis färgbortfall, repor och märken.

Utropspris
3 000 SEK