OLLE ALBERIUS, vas, Ariel, Orrefors.

Cylinderformad. Dekor av moln mot blå fond. Märkt "Orrefors 959590, Olle Alberius". Höjd 17,5, diameter ca 13 cm.

Smärre slitage. Smärre märken/repor i botten.

Utropspris
3 000 SEK