ANNE NILSSON, skål, glas, "Harlekin", Orrefors Gallery, signerad och daterad 85.

Rosa glas med svart kant. Frostat rutmönster. Etikettmärkt. Signerad Orrefors 903978 Anne Nilsson Gallery 22-85. Höjd 17,5 cm.

Konditionsrapport

Lättare ytslitage.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Malin Jigfelt

    Göteborg

    Malin Jigfelt

    malin.jigfelt@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 100
    107 EUR
    121 USD

    Budhistorik (16 bud)
    7 9 dec 20:001100SEK
    4A 9 dec 20:001000SEK
    4 9 dec 18:53900SEK