UPPSATSSKÅL, silver, Möllenborg, Stockholm, 1864

Lövformad skål på ben och fot med dekor av blad och stenar. Märkt "GMF". Längd 23 cm, höjd 24 cm. Vikt 539 g.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar.

Utropspris
2 000 SEK