Fanerat med alm med detaljer av masurbjörk. Intarsiadekor. Tre skåp med låd- och hyllinredning. Längd 160, djup 48, höjd 109 cm. Nyckel finns.
Slitage. Smärre fläckar. Märken. Krackelerad lack.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10