Johannes Andersson

(Sverige, 1763-1840)
Johannes Andersson
(Sverige, 1763-1840)

JOHANNES ANDERSEN, soffbord, "Capri", Trensum Nya möbelfabriken, Sävsjö, Sverige, 1960-tal.

Fanerade med palisander. Två lådor i sarg. Höjd 50 cm, längd 171 cm, bredd 67 cm.

Repor. Märken. Slitage. Klotter undertill.

Utropspris
10 000 SEK
Om Cites