JOHANNES ANDERSEN, soffbord, "Capri", Trensum Nya möbelfabriken, Sävsjö, Sverige, 1960-tal.
Fanerade med palisander. Två lådor i sarg. Höjd 50 cm, längd 171 cm, bredd 67 cm.
Repor. Märken. Slitage. Klotter undertill.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här