STOLAR, ett par, senbarock, 1700-talets mitt.
Målade. Sits klädd med konstläder. Sitthöjd 43. Bredd 47. Djup 45. Höjd 96 cm.
Renoverad. Kompletterad. Senare klädsel. Senare målning. Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall.