TORBJØRN AFDAL, fåtöljer, ett par, "Hunter", Stranda Industri för Bruksbo, Norge, 1960/1970-tal.

Stomme av valnöt. Armstöd av läder. Lösa skinnklädda plymåer. Sitthöjd ca 35, rygghöjd 80, bredd 67 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Lösa sömmar i lädret.

Utropspris
2 000 SEK