LIKÖRSERVIS i schatull, 1800-talets andra hälft.

Utfällbart fanerat schatull med inläggningar av bl.a mässing och pärlemor. Uttagbar insats med 4 karaffer och 16 glas, förgylld dekor. Schatullets mått, längd 33, bredd 26, höjd 25, karaffernas höjd 21, glasens höjd 7,5 cm. Nyckel finns.

Slitage och smärre skador. Schatullet med skadat gångjärn i locket. Karafferna med smärre nagg. Glasen med obetydliga nagg.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

372. Dan Wolgers, "Objekt".
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK