Fanerad med bl a valnöt. Tre lådor. Beslag av mässing. Skiva av marmor. Bredd 110, djup 44,5, höjd 84 cm. Nyckel finns.
Nagg. Smärre slitage.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här