Allmoge
1114047

ÖLGÅS, "Kjenge", snidat trä, Norge, 17/1800-tal.

Oval med två hänklar. Målad. Längd 44. Höjd 25 cm.

Lagning. Skada. Slitage.

Utropspris
5 000 SEK