BORDSARMATUR, zink, nyrenässans, sent 1800-tal.

Patinerad i form av romersk krigare på rund träsockel. H 60.

Slitage, krigarens ena arm med lamphållaren avbruten och medföljer.

Utropspris
3 000 SEK