INGEGERD SILOW, matta, Rölakan, sign IS, 242 x 164 cm, 1900-talets andra hälft.

Brun- och beigemelerad med geometriska mönster i vitt, gult, grönt och blått.

Ställvis slitage. Fransar med fläckar.

Utropspris
3 000 SEK