MAGNUS ENCKELL, skiss, akvarell, osignerad.
Flicka. Bildstorlek 38,5 x 21,5 cm. Intyg av Jorgen Enckell a tergo.
Smärre slitage, smärre veck. Ej examinerad ur ram.
Konstnärens familj.