Mahogny. Intarsiadekor av blomster och fåglar. Fällbar klaff med bakomliggande låd- och fackinredning. Låda samt svängda ben. Mässingsbeslag. Längd 90, djup 48, höjd 105 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Dekorbortfall. Fanerskador. Skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10