AXEL EINAR HJORTH, skåp, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Syrabetsad furu med svärtade järnbeslag. Inredning med hyllor samt två lådor. Bredd 100 cm, djup 45 cm, höjd 155 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage med repor, märken och fläckar. Låda med skadad front.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - K1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Magdalena  Wiberg

    Göteborg

    Magdalena Wiberg
    Värderare (vikarie)

    magdalena.wiberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 60 000 SEK

    Slutpris

    151 003
    14 715 EUR
    16 772 USD

    Budhistorik (63 bud)
    913 jan 23:14151003SEK
    813 jan 23:14149003SEK
    9A13 jan 23:14147003SEK
    Acceptpris på 50 000 SEK uppnåddes