AXEL EINAR HJORTH, bord, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Syrabetsad och oljad furu. Kopplad benställning. Längd 180 cm, bredd 74,5 cm, höjd 73 cm.

Konditionsrapport

Skiva med senare ytbehandling. Slitage med nötta kanter. Fläckar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - K1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Magdalena  Wiberg

    Göteborg

    Magdalena Wiberg
    Värderare (vikarie)

    magdalena.wiberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    3 dagar 3 timmar

    Utropspris: 20 000 - 25 000 SEK

    30 000
    2 915 EUR
    3 303 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 31 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (16 bud)
    213 dec 10:5830000SEK
    313 dec 02:5129000SEK
    2A13 dec 02:5128002SEK