Design Möbler
1114924
Axel Einar Hjorth
(1888-1959)

AXEL EINAR HJORTH, bord, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Syrabetsad och oljad furu. Kopplad benställning. Längd 180 cm, bredd 74,5 cm, höjd 73 cm.

Skiva med senare ytbehandling. Slitage med nötta kanter. Fläckar.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK