SVEN-ARNE GILLGREN, kaffeservis, 3 delar, silver, GAB, Stockholm, 1959.
På genombruten gallerfot. Lockknoppar i form av fruktskålar. Sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda. Kaffekanna med handtag i bakelit. Höjd 8-21 cm. Totalvikt, inkl kaffekannan, 1140 gram
Gravyr undertill. Smärre slitage. Märken.