ARNE VODDER, sideboard, Sibast Furniture, Danmark, 1970-tal.
Fanerat med palisander. Två jalusidörrar med bakomliggande hyllplan samt lådor. Längd 159, bredd 45,5, höjd 64,5 cm.
Slitage. Fanerskador. Nyckelskylt saknas. Repor. Märken. Fläckar. Ställvis blekt. Nyckel saknas.