JACOB ÄNGMAN/GAB, Bestick ca 133 delar silver Rosenholm, Stockholm 1982.

12 knivar längd 22 cm,
12 knivar längd 20 cm,
12 gafflar längd 19 cm,
12 gafflar längd 17,5 cm,
16 smörgåsgafflar längd 14 cm,
8 gafflar längd 12 cm,
14 smörknivar,
3 skedar längd 19,5 cm,
12 skedar längd 18 cm,
12 skedar längd 10,5 cm,
8 skedar längd 12 cm,
1 tårtspade,
2 såsskedar,
1 osthyvel,
2 kompottskedar,
1 sillgaffel,
2+2+1 uppläggningsskedar
Total vikt ca 5460 gram inkl knivblad

Konditionsrapport

Bruksslitage. Repor. Anlupen.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 20 000 SEK

    Slutpris

    16 112
    1 565 EUR
    1 774 USD

    Budhistorik (8 bud)
    7 6 dec 21:2016112SEK
    6A 6 dec 21:2016000SEK
    6 6 dec 17:2015000SEK
    Acceptpris på 15 000 SEK uppnåddes