Silver Övrigt
1115131
SYLTSKED, förgyllt silver, Alexander B. Lyubavin, Sankt Petersburg, 1910-tal, Ryssland.

Med graverad dedikation "XB (Kristus är uppstånden), åt Jakov Rupereijenberg till minne från det kejserliga hovets ministeries lasarett, 1915". Längd 19 cm. Vikt 53 g.

Obetydligt ytslitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
300 EUR