Design Konstglas
1115303
Bertil Vallien
(Född 1938)

BERTIL VALLIEN, vas, unik, Kosta Boda, signerad och numrerad

Oval med utsvängd mynning. Underfång och överfång i färgerna violett och blått. Signerad Kosta Boda Unik 305850289 B. Vallien och ikarosmärket. Höjd 15, längd 17, bredd 14 cm.

Slitage med nagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK