CERTINA, armbandur, 33 mm

CERTINA, armbandur, 33 mm

Stål, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, liten sekundvisare, läderband (ej original), 1952

cal 320, refnr 8110-1, serienr 2203427

Åldersrelaterat slitage. Repor och märken framförallt i boett. Bortfall av lysmassa och rostangrepp på visare.Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.

Utropspris
1 500 SEK