Stål, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, liten sekundvisare, läderband (ej original), 1952
cal 320, refnr 8110-1, serienr 2203427
Åldersrelaterat slitage. Repor och märken framförallt i boett. Bortfall av lysmassa och rostangrepp på visare.Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.