MEDALJONGER, 3 st, brons och vax, empire, 1800-talets första hälft.

Bronsmedaljonger med porträtt av Carl von Linné och J.J. Berzelius, diameter ca 9 cm. Medaljong i vax med porträtt av Adolf Fredrik, inom glas, diameter ca 8 cm.
Svärtade träramar, ca 15 x 15 cm.

Slitage och skador. Medaljonger lösa ur ramarna. Medaljong i vax med omfattande skador.

Utropspris
300 EUR