BORDSLAMPOR, 2 st, "Simris", Ateljé Lyktan, Anders Pehrson, Åhus, 1900-talets senare hälft.
Svartlackerad metallkärm, förkromat stativ, fotplattan klädd i svart läder. Reglerbar höjd och riktning. Två olika storlekar. Höjd 35-38 cm. Skärmens diameter 19-23 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Repor. Märken. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.