OKÄND KONSTNÄR, olja på duk
Kor i landskap. 60 x 90 cm. Otydligt signerad och daterad.
Ytsmuts och fläckar. Vågig duk. Skrapmärken. Färgbortfall. Gulnad/mörk fernissa. Krackelyrer.