TAKLAMPA, Oy Lindströmin Sähkö, 1940-tal.

Stomme av mässing Kupor av glas. Tre ljuspunkter. Diameter 65. Höjd 45 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Stickkontakt saknas.

Utropspris
1 500 SEK