Stenvikt 0.14 ct enligt gravyr. Vikt 3.3 gram, storlek 18/55, stämplad EAS, Stockholm 1936.
Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10