GÖRAN MALMVALL, MATGRUPP, fem delar, "modell 510", Svensk Fur, Karl Andersson och söner, 1900-talets andra hälft.

Formad sits. Formpressad rygg. Bordets längd 130. Bredd 77. Höjd 73,5 cm. Sitthöjd 44 cm. Med två iläggsskivor, mått per skiva 77 x 40 cm.

Slitage. Repor. Hackmärke. Fläckar. Märken. Torrsprickor.

Utropspris
5 000 SEK