MGAB, bestick, 35 st, silver, modell "Uppsala", Lidköping, 1970-tal.

8 bordsgafflar, 17 cm
8 bordsknivar, 20 cm
8 bordsskedar, 16,5 cm
8 förrättsgafflar, 15 cm
8 förrättsknivar, 18 cm
1 potatissked, 20,5 cm
2 såsslevar, 12,5 - 17 cm

Vikt exklusive knivar, ca 1460 gram.

Smärre slitage. Anlupen.

Utropspris
4 000 SEK