MGAB, bestick, 35 st, silver, modell "Uppsala", Lidköping, 1970-tal.
8 bordsgafflar, 17 cm
8 bordsknivar, 20 cm
8 bordsskedar, 16,5 cm
8 förrättsgafflar, 15 cm
8 förrättsknivar, 18 cm
1 potatissked, 20,5 cm
2 såsslevar, 12,5 - 17 cm
Vikt exklusive knivar, ca 1460 gram.
Smärre slitage. Anlupen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.