Silver Bägare & Skålar
1118741
Georg Jensen
(1866-1935)

GEORG JENSEN, senapskanna med sked, silver.

Rund med lock, avsmalnande på rund fot. Invändigt emaljerad i grönt. Höjd 7 cm. Vikt 92 gram.

Skador på emalj. Smärre slitage. Sked med ställvis slitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK