Belysning Bordslampor
1119361
BORDSLAMPA, empirestil, förgylld och patinerad brons, 1800-talets andra hälft.

Dekor av bevingad kvinnofigur. På rund fot med dekor av fyra örnar. Total höjd 80 cm.

Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Något instabil.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
12 000 SEK