BORDSLAMPA, empirestil, förgylld och patinerad brons, 1800-talets andra hälft.

Dekor av bevingad kvinnofigur. På rund fot med dekor av fyra örnar. Total höjd 80 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Något instabil.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    17 017
    1 658 EUR
    1 890 USD

    Budhistorik (30 bud)
    7A11 jan 18:4717017SEK
    311 jan 18:4716517SEK
    7A11 jan 18:4615517SEK