STIG LINDBERG, tallrikar, 12 stycken, flintgods, "Löja", Gustavsberg, 1948-1962.

Benvitt flintporslin med målad dekor av olika fiskar, havsväxter och djur. Numrerade I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI XII. Diameter ca 24,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage, repor. Kantnagg. Stälvis färglitage.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V4

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    3 500
    341 EUR
    389 USD

    Budhistorik (4 bud)
    417 jan 14:503500SEK
    Acceptpris på 3 500 SEK uppnåddes
    314 jan 2:083232SEK
    213 jan 7:563001SEK