EDWARD HALD, vas, glas, "Fiskgraal", Orrefors, 1965.

Dekor av fiskar och sjögräs. Höjd 13,5 cm. Märkt "Orrefors graal nr 308A Edward Hald".

Konditionsrapport

Bruksslitage och repor.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V4

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Möjliga transportalternativ:

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Magdalena  Wiberg

    Göteborg

    Magdalena Wiberg
    Värderare (vikarie)

    magdalena.wiberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    2 600
    254 EUR
    289 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (4 bud)
    4 8 dec 21:502600SEK
    3 6 dec 16:042200SEK
    2 4 dec 12:561700SEK