Glas Servisglas
1119920
Simon Gate
(1883-1945)

SIMON GATE, champagneglas, 12 st, "Salut", Orrefors, 1900-talets senare del.

Klar glasmassa. Delvis etikettmärkta. Höjd ca 18 cm. Ett extra glas med litet nagg medföljer.

Smärre slitage. Nagg på det medföljande glaset.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK