Carl-Johan Billmark

(Sverige, 1804-1870)
Carl-Johan Billmark
(Sverige, 1804-1870)

PLANSCHVERK, C.L. Billmark, "Aquarell-Lithographier och Tontryck - Teckningar efter naturen Sverige", 1800-talets slut.

Interiörer och exteriörer i Stockholm. Halvfranskt band med präglat monogram TL. Sex planscher (fotolitografier). Invändigt med fläckar. Vissa sidor med skador. Bandet med nötta hörn samt skadad rygg. 57 x 41 cm.

Se beskrivning.

Utropspris
3 000 SEK