Fyra stolar i bokträ med fast stoppad och textilklädd sits. Sitthöjd ca 45 cm. Matbord i ek och ekfaner med rundad skiva, två vikbara iläggskivor à 43 cm. Diameter 130 cm, höjd 72 cm. Bordet etikettmärkt.
Brukslitage med repor och mindre fläckar. Någon smärre ytskada i bord. Stolar med torkad stoppning, senare klädsel samt förstärkningar (åtgärd står angivet under sits).