MATGRUPP, 7 delar, Thonet, 1900-talets andra hälft.

Mörkbetsat lövträ. Sex stolar med sits och ryggbricka i rotting. Sitthöjd 46 cm, rygghöjd 113 cm. Rundad bord med två iläggskivor à 60 cm. Diameter 120 cm, höjd 73 cm. Delvis etikettmärkta.

Bruksslitage och märken. En stol med dekorbortfall. Smärre / obetydliga skador i rotting. Bordskivan delvis något dlekt.

Utropspris
6 000 SEK