Lapponia

(Finland)
Lapponia
(Finland)

LAPPONIA RING, 18K guld m 1 odlad pärla ca ca 5 mm, design Björn Weckström 1973"Ukkoshelmi", Finska stämplar

Total vikt 10,5 g. Storlek ca 17,5/55. Något flexibel pga av öppen ringskena.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK