Georg Grosz, bok "Ecce homo", 1923.

Bok med 84 offsetlitografier samt 16 offsetlitografier, utgiven av Der Malik Verlag, Berlin 1923.

Åldersrelaterat slitage. Vikveck. Fläckar.

Utropspris
10 000 SEK