TAKLAMPOR, ett par, Holmegaard, "Mini - P&T Pendel", Danmark, 1900-talets andra hälft.

Grön/vitt glasmassa med omvikt kant.
Etikettmärkta. Höjd ca 21,5 cm.

Ej funktionstestade. Bruksslitage, smärre nagg och repor.

Utropspris
2 000 SEK