JAN JOHANSSON, vas, Orrefors, egenhändigt signerad, -91.

Dekor i underfång. Höjd 18 cm. Diameter 14 cm,

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Ett nagg.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P2

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Lundberg

    Johan Lundberg

    johan.lundberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 700
    165 EUR
    187 USD

    Budhistorik (5 bud)
    3 9 dec 18:171700SEK
    2A 9 dec 18:161600SEK
    3 9 dec 18:161600SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes