SKÅP, nyrokoko, 1800-talets mitt.

Tredelat. Fanerat med mahogny. Skuren dekor. Underdelen med fyra lådor, mittdelen med två dörrar och sju bakomliggande lådor. Överdelen med två vitrindörrar. Bredd ca 141, djup ca 62, höjd ca 250 cm. Nyckel finns.

Ställvis med skador, slitage och lagningar. Lösa fötter medföljer.

Utropspris
6 000 SEK