Fanerat med teak. Rulljalusier med bakomvarande hyllinredning. Bredd 55 - 109 cm, djup 40 cm, höjd 145 cm.
Slitage, fläckar, repor. Ej fullständigt examinerade, går ej att öppna utan nyckel. Nyckel saknas.